Okleiny modyfikowane

Okleiny modyfikowane stanowią powszechne wykończenie wielu wyrobów stolarskich. Idealnie sprawdzają się przy produkcji mebli, podłóg, stolarki otworowej oraz innych elementów wyposażenia wnętrz. Dostępne w naszej ofercie forniry modyfikowane to produkty najwyższej jakości, które powstają z połączenia zaawansowanych technologii oraz specjalnych gatunków szybkoschnących drzew hodowanych na specjalnie do tego przystosowanych plantacjach w Afryce. Oferta jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego z powodzeniem spełni najbardziej wygórowane oczekiwania klienta.

Fornir modyfikowany. Jak powstaje?

Forniry modyfikowane powstają w efekcie zaawansowanych technologii produkcyjnych, a uzyskany efekt jest perfekcyjnym odzwierciedleniem okleiny naturalnej, jednak pozbawionym wad, takich jak sęki czy przebarwienia. Naturalny materiał jest obwodowo skrawany na liście, które po usunięciu wszelkich wad i niedoskonałości poddaje się procesowi barwienia oraz klejenia w specjalne bloki. Kolejnym etapem jest prasowanie, które nadaje całości odpowiedni wewnętrzny wzór (rysunek). Ostatnim etapem jest poprzeczne skrawanie bloku na pojedyncze arkusze, czyli forniry i podklejenie ich fizeliną. Ich cechą charakterystyczną jest bogato dostępna kolorystyka i wzornictwo, a także łatwość pracy z okleiną.

Okleiny modyfikowane – doskonała jakość i perfekcyjny design

W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt propozycji fornirów modyfikowanych marki Alpi, Classic Veneer oraz California Trading. Są to produkty, które zasługują na uwagę ze względu na wysoką jakość wykonania z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, wydajne formaty, a także ponadczasową stylistykę. Szeroka gama kolorów, wzorów, różnorodna struktura powierzchni i łatwość w pracy – wszystko to, oferują forniry modyfikowane dostępne w naszej ofercie.

Każdy z proponowanych modeli charakteryzujące się 100% powtarzalnością wzoru usłojenia i koloru. Oferowane okleiny mają grubość 0,6 mm, szerokość 640 mm oraz długość 2200, 2300, 2500 lub 2800 mm. Można zdecydować się na forniry modyfikowane z podklejeniem flizeliną bambusowe, dębowe, mahoniowe, wenge oraz wiele innych. Dostępność arkuszy forniru modyfikowanego w jednakowych i powtarzanych wymiarach zapewnia zminimalizowanie odpadów oraz kosztów produkcji.

Cechy szczególne okleiny modyfikowanej

  • perfekcyjne odzwierciedlenie okleiny naturalnej z jednoczesnym pozbawieniem typowych dla niej wad, takich jak sęki czy przebarwienia
  • szeroki wariant wzornictwa i kolorystyki
  • duża powtarzalność usłojenia i barwy
  • możliwość podklejenia flizeliną
  • łatwość pracy
okleiny-modyfikowane-2

Zastosowanie okleiny modyfikowanej

Okleina modyfikowana do złudzenia przypomina naturalne drewno, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Sprawdza się przy produkcji mebli, jak i ich renowacji. Dekoracyjny efekt przypominający naturalne drewno prezentuje się bardzo efektownie w każdym wnętrzu – od kuchni i salonu, po pokój dziecięcy. Fornir modyfikowany bardzo często wykorzystywany jest również przy produkcji stolarki otworowej. Drzwi i okna z modyfikowanej okleiny prezentują się bardzo elegancko i gwarantują długą żywotność.

Przejdź do katalogu

Zobacz przykładowe zdjęcia