Okleiny naturalne

Elementy aranżacji wnętrz, takie jak meble, stolarka otworowa czy akcenty dekoracyjne wykonane z naturalnej okleiny gwarantują ponadczasowe piękno i niepowtarzalność. W prezentowanej ofercie polecamy szeroką gamę fornirów naturalnych wykonanych z około 200 różnych gatunków drzew europejskich i egzotycznych. Różnorodność dostępnych wzorów i kolorów, a także perfekcyjne wykonanie z pewnością pozwoli spełnić wszystkie Państwa oczekiwania.

Naturalna okleina, czyli fornir. Co to takiego?

Prezentowane w tej ofercie naturalne okleiny zwane również fornirami to cienkie warstwy drewna pokrywające powierzchnię mebli, drzwi, a także elementów dekoracyjnych. Pozyskiwane są w 100% z naturalnego surowca, poprzez skrawanie drewna. Dzięki temu gwarantują nie tylko piękny wygląd, ale również długą żywotność. Wykorzystywane w meblarstwie, wzornictwie i wykańczaniu wnętrz potrafią nadać każdemu pomieszczeniu indywidualny charakter. Oferowane przez nas okleiny – forniry są perfekcyjnie wykonane, dlatego z wyglądu i w dotyku są nie do odróżnienia od litego drewna.

Naturalne okleiny meblowe – dostępne modele, wzory i kolory

W ofercie producenta Okleiny i tarcica znajdą Państwo kilkadziesiąt różnych modeli, wzorów i kolorów oklein naturalnych pochodzących z różnych gatunków drzew europejskich, w tym krajowych oraz egzotycznych. Wśród nich wyróżnić można fornir orzech, jesion, dąb, bambus, jatoba, wenge oraz wiele innych. Każdy z nich charakteryzuje się różnorodnością usłojenia i rysunku, a także dostępną kolorystyką – od tonacji prawie białych, przez brązy, aż po ciemną szarość i czerń.

Do wyboru mają Państwo również różnorodność w zakresie grubości, długości i szerokości oklein. Większość dostępnych w naszej ofercie fornirów ma grubość 0,6 mm, jednak można zaopatrzyć się również w obłogi o grubości 1,4 i 1,5 mm.

Cechy szczególne okleiny naturalnej

  • naturalny produkt ekologiczny w 100% pozyskiwany z surowca naturalnego
  • forniry pochodzące z gatunków drzew europejskich i egzotycznych
  • dostępne grubości od 0,6 do 1,5 mm
  • oryginalna barwa i rysunek
  • perfekcyjnie odzwierciedla wygląd litego drewna
  • wysoka jakość i długowieczność
okleiny-naturalne-produkty

Zastosowanie oklein naturalnych

Dostępne w naszej ofercie okleiny naturalne znajdują zastosowanie przy produkcji mebli, stolarki otworowej, w tym drzwi, a także innych elementów aranżacyjnych wnętrz. Z pomocą forniru naturalnego można również z powodzeniem odnowić wygląd starych mebli lub innych przedmiotów codziennego użytku. Ze względu na precyzyjne odwzorowanie wyglądu litego drewna każde, nawet najmniejsze wnętrze zyska nowego charakteru i indywidualnego stylu. Oferowane przez nas forniry naturalne z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do składania zamówień na naturalne okleiny z gatunków drzew europejskich i egzotycznych.

Przejdź do katalogu

Zobacz przykładowe zdjęcia